„Na zájezd bylo přihlášeno 44 seniorů. Protože pršelo, devět z nich se odhlásilo, například ze zdravotních důvodů. Deset účastníků se rozhodlo, že na zájezd pojedou, ale bez kol, jen si pěšky prošli Kroměříž,“ uvedla Pavla Hipíková, pracovnice odboru sociálních věcí, která zájezd zorganizovala.
Pětadvacet seniorů autobus vysadil s koly v Hranicích, odkud vyrazili na padesátikilometrovou trasu až do Kroměříže. „Po cestě drobně pršelo, ale všichni, kteří trasu ujeli, si výlet pochvalovali,“ konstatovala Pavla Hipíková.
Další akce se pak uskuteční až po prázdninách, a to plánovaná přednáška hasičů na téma Klidné stáří v bezpečí aneb Jak chránit sebe i svůj domov.