Jedna ze soutěží pro tatínky spočívala v tom, kolik dětí je schopen převézt v papírovém autě. Vynalézavosti se meze nekladly.
FOTO: DANA HOĎÁKOVÁ
Kopřivnice (hod) – V pátek 21. června se slavil na zahradě Mateřské školy I. Šustaly a dopravním hřišti svátek otců. Učitelky této školky připravily akci s názvem Bum Bác aneb svátek otců nejen pro děti a rodiče z tohoto vzdělávacího zařízení, ale pro všechny, kteří se chtěli bavit.
Připraveny byly soutěže nejen pro děti, ale také pro tatínky. Nejdříve ale soutěžily děti, a to jak v jízdě zručnosti na kole či koloběžce, tak také musely zdolat opičí dráhu, lovit ryby či si zaskákat ve skákacím hradu a na trampolíně. Později si děti změřily síly v rychlostních závodech na koloběžkách či kolech. Na startovní čáru se vždy postavily děti podle věkových kategorií, aby byly vyrovnané síly. V cíli na ně čekaly drobné odměny.
Závěr soutěžní části byl vyhrazen pro tatínky. „Pro tatínky máme připraveny disciplíny skládající se z běžných činností, jako je utíraní čaje, smažení vajíček či věšení prádla. Tatínkové tak budou přenášet vodu za pomoci houbiček, nosit míček na raketě. Na závěr proběhne soutěž v tom, kolik se tatínkům podaří převézt v papírovém autě dětí. Tatínek si bude muset stoupnout do banánové krabice a bude záležet na tom, kolik na sebe navěsí dětí,“ přiblížila soutěž pro tatínky Soňa Miková, vedoucí učitelka MŠ I. Šustaly. Tatínci se rozdělili do tří družstev podle oddělení školky. Přestože se mohli do soutěže hlásit již před akcí, družstva se doplňovala o další. Recesi nikdo nezkazil, povzbuzovaly je jak maminky, tak děti. Po soutěžích bylo připraveno opékání špekáčků a volná zábava s kytarou u ohně na zahradě školky.