Rodinný dům, který až do loňského roku sloužil jako sídlo domova Salus, je po ukončení jeho činnosti na prodej.
FOTO: DAVID MACHÁČEK
Kopřivnice (dam) – Dům na Tyršově ulici v sousedství zdejšího učiliště bude město nabízet k prodeji. Za třípodlažní dům se zahradou, který až do konce minulého roku sloužil zaniklému Azylovému domu Salus, bude radnice na doporučení znalce požadovat minimálně 3,9 milionu korun. Tak před dvěma týdny rozhodli radní.
Zděný podsklepený objekt z roku 1969 získalo město před lety bezplatným převodem od státu. V roce 1997 byla provedena zásadní změna, kdy byl původně rodinný dům přebudován na azylový dům pro matku a dítě v tísni a o šest let později se dům rozrostl ještě o podkrovní nástavbu.
Město Kopřivnice budovu včetně zahrady o ploše 648 metrů čtverečních vypůjčilo obecně prospěšné společnosti Salus, ta ale vloni rozhodla o ukončení poskytování registrovaných sociálních služeb a výpůjčka byla dohodou ukončena k poslednímu dni minulého roku.
Vzhledem k tomu, že pro objekt radnice nemá aktuálně žádné využití, byl zařazen mezi zbytný majetek města a navržen k prodeji. Nabídkové řízení proběhne obálkovou metodou, přičemž nabídka zájemců nesmí být nižší než zmíněné 3 900 000 Kč.
První kolo nabídek bude uzavřeno 19. března, o případném prodeji konkrétnímu zájemci bude následně rozhodovat zastupitelstvo města.