Cesta: Titulní stránka > Kopřivnické noviny
Cyklohrátky, které se těší velké oblibě, připravili členové CykloArt bike klubu z Asociace sportovních klubů Tatra Kopřivnice. Závodníci byli rozděleni do čtyř věkových kategorií, přičemž nejmladší absolvovali okruh na odrážedlech, starší pak na kolech a v závislosti na věku museli připravenou trať objet jednou či dvakrát. Ani letos nebyla nouze o pády, ale všichni, kteří závod absolvovali, obdrželi sladkou odměnu a vítězové kategorií obdrželi diplom s cenou.
Čas mezi závody a vyhodnocením vyplnila ukázka poskytování první pomoci, použití automatického externího defibrilátoru i nácvik resuscitace, které tradičně předvedla zdravotnická záchranářka Simona Večerková.
Pro děti byla dále připravena čtyři hravá stanoviště „Malý cyklista“, na kterých plnily úkoly zaměřené na bezpečnost cyklistů v silničním provozu. Tuto aktivitu koordinovala Městská policie Kopřivnice, která má dopravní výchovu v gesci na kopřivnických školách. Děti se také formou názorného pokusu přesvědčily, proč je důležité na kole nosit přilbu. Hlavní roli hrál v praktické ukázce meloun upuštěný na zem, jednou v přilbě a podruhé bez ní.
V 18 hodin proběhlo vyhodnocení kampaně Do práce na kole, pěšky či poklusem, do níž se letos zapojilo 344 účastníků z Kopřivnice a okolí. Po krátkém projevu ocenil jednotlivce s nejvyšším počtem najetých či nachozených kilometrů místostarosta David Monsport, garant projektu Zdravé město Kopřivnice.
„Odměny na účastníky každoročně čekají již v průběhu května v podobě tzv. akcí na triko, tedy slev a akcí u partnerů kampaně. Věříme, že i ty k atraktivitě celé kampaně na podporu udržitelné mobility přispívají. Cílem ale není našlapat na kole či pěšky nejvíce kilometrů. Má nás především motivovat, abychom častěji pro cesty do a z práce nechávali auto doma a volili jinou, udržitelnou formu dopravy. Tou nejdůležitější je proto týmová pravidelnost. Hlavní odměnu tedy obdržely tři vylosované týmy, které na kole, pěšky či poklusem v květnu absolvovaly více než 66,6 procenta cest do práce či z práce. A protože si ceníme nadšení některých účastníků, i díky štědrosti sponzorů kampaně mohl být také letos oceněn i čtvrtý vylosovaný tým a fotosoutěž,“ uvedla Ivana Holubová, koordinátorka udržitelného rozvoje na kopřivnické radnici, která závěrem připomenula, že kampaň má v průběhu roku i dvě kratší varianty. Čtrnáctidenní zářijovou a týdenní lednovou výzvu pro opravdové srdcaře.
Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.