Někteří návštěvníci Denního centra Racek přinášeli v rámci dne otevřených dveří obnošené šatstvo nebo potraviny.
FOTO: DANA HOĎÁKOVÁ
Kopřivnice (hod) – Pětadvacet lidí využilo dne otevřených dveří a navštívili nízkoprahové Denní centrum Racek, které bylo zpřístupněno veřejnosti ve čtvrtek 9. února. Někteří návštěvníci s sebou donesli potraviny, jiní oblečení, ale hlavním důvodem, proč přišli, bylo to, že se chtěli podívat, v jakých prostorách je nabízen azyl lidem bez domova.
„Jsem rád, že přišlo tolik lidí. Měli jsme možnost spolu hovořit o službách, které nabízíme, v klidu a bez emocí. Těší mne, že si prostory přišli prohlédnout i čtyři zastupitelé,“ okomentoval zájem veřejnosti Michal Raška, pracovník Občanského sdružení ’Máš čas?’ a vedoucí denního centra. Ten také podotkl, že dny otevřených dveří by chtěli pořádat každoročně.
Jak mnozí z příchozích konstatovali, je dobře, že je ve městě takovéto zařízení se službami pro lidi bez domova, především v těchto klimatických podmínkách.