K o p ř i v n i c e (dam) - Přestože v názvu má 1. valalašskoorientální bál Direkt, s. m. o., i slůvko ’tradiční’, jeho účastníci mohou zítra večer čekat spíše netradiční zábavu. Ilustruje to už pořadateli přísný zákaz společenského oděvu a naopak žádané valašské a orientální doplňky.
Vrcholem už druhého plesu Direktu v pořadí bude inovované vystoupení recesních tanečníků s choreografií nazvanou ’Valalašští břuchotanečníci’, na tu však dojde až okolo čtvrt na dvanáct. I předtím bude ale připraveno několik vystoupení, direktovská juniorka vůbec poprvé vystoupí společně s hlavním kádrem souboru a hostovat budou také břišní tanečnice ze skupiny Faridah.
„I jejich vystoupení bude netradiční. Břišní tance totiž budou tančit na píseň Beskyde, Beskyde,“ slíbil Mojmír Čermák z Direktu. Vystoupit by ale měla i kapela Bonie M či aktéři slavného seriálu Čtyři z tanku a pes. O hudbu se bude starat trojice ’DJů’ v čele s Milanem 105 kg Krajčím. V Pomněnce bude hrát cimbálová muzika z Frenštátu a u kina se bude střídat učitelská kapela Magistr s country Condor Bandem.
Vylosovanými vítězi soutěže o vstupenky na 1. Valalašskoorientální bál Direkt, s. m. o., jsou Beáta Břusková a Veronika Teglová z Kopřivnice. Obě výherkyně získávají od pořadatelů po dvou vstupenkách na zítřejší ples.