Kopřivnice se do kampaně zapojila již podvanácté. Přestože byl počet účastníků oproti loňskému roku nižší, podařilo se společnými silami urazit ještě více kilometrů. Výsledkem je nejen lepší kondice a více pohybu, ale také významný přínos pro životní prostředí. Díky aktivní a šetrné dopravě se podařilo ušetřit 11,4 tuny emisí oxidu uhličitého, což odpovídá výsadbě přibližně 570 stromů.
Do výzvy se zapojilo celkem 136 týmů a 11 kopřivnických firem své zaměstnance podpořilo například úhradou startovného. Největší podíl z našlapaných kilometrů připadl tradičně cyklistům, kteří ujeli 62 513 kilometrů. Dalších 8 676 kilometrů účastníci zvládli pěšky nebo poklusem.
Do výzvy se tradičně zapojili také zaměstnanci městského úřadu. Celkem 46 účastníků vytvořilo 19 týmů a společně překonali více než 5,5 tisíce kilometrů.
Slavnostní ocenění účastníků a vyhlášení výsledků proběhlo v rámci akce CYKLOODPOLEDNE s Cyklohrátkami, která se uskutečnila v pátek 12. června.
Kampaň Do práce na kole je součástí širšího souboru aktivit a opatření, kterými Zdravé město Kopřivnice dlouhodobě podporuje udržitelnou mobilitu. V průběhu roku jej doplňují také čtrnáctidenní zářijová a týdenní lednová výzva, oblíbená pěší akce 10 000 kroků či stále se rozšiřující nabídka a rostoucí obliba systému sdílených kol.
Mgr. Karolína Talajková
referentka vnějších vztahů
karolina.talajkova@koprivnice.cz
tel.: 556 879 436