Nově otevřené lanové centrum na zahradě DDM v Kopřivnici se okamžitě po otevření stalo vyhledávanou atrakcí.
FOTO: DAVID MACHÁČEK
K o p ř i v n i c e (ili) - První červen byl vybrán ke slavnostnímu otevření lanového centra Karabina v prostorách zahrady Domu dětí a mládeže v Kopřivnici. Za účasti vedoucích představitelů města byla starostou Jiřím Tichánkem a krajskou metodičkou Janou Hermanovou slavnostně přestřižena páska.
Za odměnu si premiérově lanové dráhy vyzkoušeli žáci 5. C ze Základní školy dr. Milady Horákové. Nejtěžší překážkou byl mladými lezci vyhodnocen tzv. kříž, za nejzajímavější většina označila Tarzana.
Lanové centrum Karabina vzniklo za finanční podpory Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, města Kopřivnice a domu dětí a mládeže. Nemalou zásluhu na získání grantů připisuje otec myšlenky a její hlavní realizátor Jiří B. Socha koordinátorce prevence kriminality Blance Mikundové z Klubu Kamarád.
Nové aktivity, kterými se teď dům dětí může pochlubit, nabízí neskutečné množství variabilního využití. Přestože lana ještě svítí novotou, v hlavách speciálně vyškolených instruktorů se již rodí představa rozšíření areálu. „Stávající komplex totiž nabízí možnosti pouze v malých výškách a my bychom rádi umožnili zájemcům i silnější adrenalinové zážitky,“ vyjádřil důvody hovořící pro rozšíření lanového centra Jiří B. Socha.
Současný areál vyšel zhruba na padesát tisíc korun.