P ř í b o r (jfk) - Vítězství ve 2. ročníku futsalového Memoriálu Luboslava Kapsy se stalo kořistí divizního týmu 1. F.T. Brušperk, který v dramatickém finále porazil někdejší prvoligový Megas Frenštát. A bylo to finále, jak má být. Po remíze 1:1 v normální hrací době totiž Brušperk o svém triumfu rozhodl až v osmé sérii penalt. Svou taktiku ve finále založil vzhledem k tomu, že hrál už jen se šesti hráči v poli, na důsledné defenzivě podpořené výborným brankářem Martinem Konečným. Megas tlačil celý zápas, měl převahu v poli a spoustu šancí, ze kterých vytěžil vedení 1:0. Brušperk ovšem tři minuty před koncem z brejku vyrovnal a v následné penaltové loterii byl tím šťastnějším. Třetí místo vyválčil loňský vítěz, prvoligový Cigi Caga Jistebník, který v zápase o bronz zdolal dalšího prvoligového účastníka turnaje VŠB Ostrava 3:1.
Turnaje, který se konal 26. a 27. prosince v příborském sportovním stánku a kopřivnické hale ZŠ E. Zátopka, se zúčastnilo šestnáct mužstev. Ta se první hrací den poprala v každé ze čtyř skupin o dvě postupová místa. Výborně si mezi mužstvy z vyšších soutěží vedla kopřivnická Lavina (okresní přebor), která vyhrála skupinu C, v níž dokonce porazila budoucího vítěze 3:2, a také Mniší (1. třída), jež postoupilo z prvního místa ve skupině B. Postupujících osm mužstev se pak utkalo v sobotních (Příbor) dvou skupinách. Vítěz každé postupoval přímo do semifinále, druzí a třetí do čtvrtfinále. Poté už se hrálo vyřazovacím způsobem. Lavina postoupila ze druhého místa do čtvrtfinále, kde ji vyřadil Jistebník. Mniší skončilo ve stejné skupině čtvrté bez nároku na postup.
Statistika 2. ročníku Memoriálu L. Kapsy: čtvrtfinále: Megas Frenštát - Slávie OU Ostrava 10:1, Ciga Ciga Jistebník - Lavina Kopřivnice 3:2; přímý postup ze skupiny do semifinále si zajistili 1. F.T. Brušperk a VŠB Ostrava; semifinále: 1. F.T. Brušperk - Ciga Caga Jistebník 3:0, VŠB Ostrava - Megas Frenštát 2:3; utkání o 3. místo: Cigi Caga Jistebník - VŠB Ostrava 3:1; finále: 1. F.T. Brušperk - Megas Frenštát 1:1, na penalty 8:7. Pořadí: 1. 1. F.T. Brušperk, 2. Megas Frenštát, 3. CC Jistebník, 4. VŠB Ostrava, 5. Lavina Kopřivnice, 6. Slávie OU Ostrava, 7. Tatran Baracuda Jakubčovice, 8. Mniší. Nejlepší hráč: Radek Polášek (1. F.T. Brušperk). Nejl. brankář: Marian Štůrala (Mniší). Nejl. střelec: Marcel Rodek (CC Jistebník) 12 br.