K o p ř i v n i c e (dam) - Zhruba šest set tisíc korun se chystá kopřivnická radnice utratit za propagační fotografie. Přibližně dvě stě snímků má zachytit turistické atraktivity města, jeho muzea, ale i možnosti sportovního vyžití. Zhotovení snímků po výběrovém řízení zadala radnice agentuře Universal Productions. Výsledky práce profesionálních fotografů pak chce mít k dispozici v únoru příštího roku.
Cena jednotlivých fotografií se podle toho, zda jde o ‘momentku’ či aranžovanou kompozici s použitím modelů, pohybuje od dvou do tří tisíc za kus. „Cena fotografií je relativně vysoká, ale obsahuje samotné pořízení snímků, vysoce kvalitní skenování fotografií z diapozitivů a výslednou sumu ovlivnilo i to, že si město vyhradilo exkluzivitu na autorská práva,“ tvrdí mluvčí kopřivnické radnice Miroslav Přívětivý.
Fotografie bude radnice minimálně po dobu dalších pěti let, ale pravděpodobně i déle, používat ve všech formách propagace. Objevovat se mají na turistických letácích, v internetových prezentacích, na bilbordech i v tiskové inzerci. Mezi snímky Kopřivnice vzniknou v rámci zakázky i fotky Příbora, Štramberka či Hukvald, které by se mimo jiné měly objevit v turistickém průvodci. Fotografická zakázka je součástí rozsáhlejšího projektu hrazeného prostřednictvím krajského grantového schématu Jednotný komunikační styl z prostředků Evropské unie. „Město se na celém projektu za 5,2 milionů korun podílí deseti procenty. Na zhotovení fotografií tak ze svého rozpočtu uvolní 60 tisíc korun,“ doplnil Přívětivý.