Starosta města Adam Hanus ve svém projevu připomněl, že darovaná krev má v medicíně nenahraditelnou hodnotu. „Letos v Kopřivnici oceníme 24 bezpříspěvkových dárců krve z celkového počtu 313 evidovaných dárců. Mezi nimi jsou dárci, kteří své ocenění převezmou poprvé, a nejvyšší počet dosažených odběrů mezi letošními oceněnými činí úctyhodných 360. Děkuji za každou kapku krve, každou návštěvu a každé ‘ano’, když zazvoní telefon z transfuzky. A pokud si někdo myslí, že superhrdinové nosí pláště a masky, tak se mýlí. Někdy stačí mít zdravé žíly a ochotné srdce. A vy jste toho důkazem,“ řekl starosta a poté předal 21 dárcům dárkové balíčky s osobním poděkováním.
Rekordmanem v počtu odběrů – 360, byli Libor Raška a Tomáš Růža, kteří převzali ocenění, třetím byl Petr Macháček, ale ten bohužel do Ringhofferovy nepřišel stejně jako rekordmanka mezi ženami Ivana Špačková s 320 odběry. Stejného počtu dosáhl Zdeněk Vaculík, ten ocenění převzal.