Kolotoče, střelnice, starodávný jarmark, loutkoherecká představení, vystoupení místních souborů a kapel různých žánrů, koncert Petra Bende, jízdy v historických tatrovkách a mnoho dalších atrakcí si můžete následující víkend užít v Kopřivnici. V sobotu a neděli 23. a 24. srpna totiž město automobilů ožije tradiční Bartolomějskou poutí!
Starodávný jarmark bude možné navštívit v sadu E. Beneše v sobotu 23. srpna od 10 do 16 hodin. Pro příchozí zde budou připraveny ukázky starých řemesel, prodej nejrůznějších výrobků a pamlsků, dobové stánky, historický kolotoč a samozřejmě také hry pro děti. O příjemný hudební doprovod se postará Cimbálová muzika Radhošť a o pohádkové zpestření Loutkové divadlo Kašpárkův svět (představení v 11 a ve 14 hodin). Poté se zábava přesune před kulturní dům, kde v 17 hodin odstartuje Bartolomějský večer. Do 22 hodin se na podiu vystřídají kapely Stanley´s Dixie Street Band, The Challenge, VAR a Anděl, ve 22:30 Bartolomějský večer vyvrcholí koncertem finalisty talentové soutěže Česko hledá SuperStar Petra Bende a jeho skupiny. Paralelně s programem před kulturním domem budou probíhat koncerty také u bývalé ZŠ Náměstí, kde se na multižánrové scéně Stage Box Arena II představí formace The Truth is Out There, Mezi břehy, Carte Blanche, The Concept a další.
Nuda samozřejmě nebude ani v neděli. Kulturní program bude pokračovat promenádním koncertem Městského dechového orchestru Kopřivnice (od 15 hodin) a loutkohereckým představením plným her a soutěží v podání skupiny Loudadlo (od 17 hodin). Děti se mohou těšit také na kamarády z televize Jů a Hele nebo na tvoření mega bublin. Jedinečným zážitkem budou jízdy v historických automobilech Tatra, které by si neměl nechat ujít nikdo, kdo kopřivnickou pouť v neděli 24. srpna navštíví. Několik nablýskaných veteránů slavné domácí značky bude pro zájemce o svezení připraveno od 9 do 17 hodin u silnice naproti vstupu do Technického muzea Tatra. Trasa projížďky povede po ulici Záhumenní směrem na Štramberk, u Palárny se stočí na ulici Štramberskou a přes ulici Kpt. Jaroše se vrátí zpět na místo odjezdu. Nevšední jízdu si bude možné užít za 50 korun. Kdo v tento den zavítá rovněž do technického muzea, získá na jízdném příjemnou dvacetiprocentní slevu.
Více informací o jednotlivých akcích naleznete na
www.kulturakoprivnice.cz.
Ing. Mgr. Lucie Petříčková
Oddělení vnějších vztahů
tel.: 556 879 439, 733 145 668
lucie.petrickova(zavináč)koprivnice.cz