Kopřivnice (cab) - Soutěžní kalendář se pro štramberské judisty rozjel naplno a o medaile rozhodně nouzi nemají. V sobotu 14. února se v Karviné konal Valentýnský turnaj benjamínků, kde Vojta David získal zlato v kategorii do 42 kg, Jan Macháč bronz do 31 kg a svou soutěžní premiéru přetavil Maxim Pustějovský také v bronzovou medaili.
Ve stejný den probíhala dvoudenní Grand Prix ČR v Ostravě s účastí okolo 800 závodníků, včetně mezinárodní konkurence. V sobotu, která patřila žákovským kategoriím, nastoupil ve váze do 34 kg Petr Štichauer, ale vypadl už v prvním kole. V kategorii do 50 kg Václav Mrva rovněž prohrál a byl poslán do oprav. Tam si připsal po jedné výhře a porážce a obsadil celkové sedmé místo. V neděli bojoval dorost a štramberské judo v něm zastupoval ve váze do 50 kg Adam Bajer. Ten nyní trénuje pod svým otcem, který v lednu převzal roli kouče dorostu a mužů od Josefa Štábla, jenž se věnuje žákovským kategoriím. Bajerovi se však nedařilo, v prvním kole prohrál a v opravách pak byl za dotek pod pás diskvalifikován.
V sobotu 21. února si štramberští judisté přivezli další cenné kovy z turnaje v Třinci. Jan Macháč ovládl kategorii benjamínků do 32 kg a Petr Štichauer získal v mladších žácích do 34 kg bronz.