Práce na komunikaci, spojující na úrovni zdejšího kostela ulici Štramberskou a I. Šustaly, by měly být zahájeny 1. července a podle dohody se zhotovitelem by neměly trvat déle než 21 dnů. „V rámci akce dojde k výměně asfaltového povrchu vozovky, úpravě žulových kostek oddělujících parkovací stání od komunikace a také k výškovému dorovnání uličních vpustí dešťové kanalizace,“ uvedl Adam Ondrašík z radničního odboru majetku města. Snahou podle něj bude, aby uzavírka skončila co možná nejdříve, kromě průjezdu totiž v místě dočasně zmizí až padesát parkovacích míst. Město proto nabídne bezplatné parkování na parkovišti u bývalé Kachlovky a využít bude možné také parkovací místa na náměstí T. G. Masaryka.
Zakázku realizuje společnost JANKOSTAV, s. r. o., za cenu 1,76 milionu korun. Z této částky připadá na opravu komunikace na Erbenově ulici větší polovina. Zbylých 835 tisíc bude proinvestováno v různých lokalitách města. Vyměněny mají být povrchy tří sportovních hřišť.
Nového povrchu se dočká hřiště Pod Morávií u výškového domu č. p. 1313, plácek na ulici Kadláčkově vedle herních prvků nainstalovaných v rámci participativního rozpočtu a hřiště na ulici 17. listopadu v blízkosti nerezových skluzavek, které byly realizovány rovněž díky Koprojektům. Konkrétní termíny prací na těchto místech zatím nejsou k dispozici, všechna tři hřiště by ale měla mít nový povrch do konce července. I u nich dojde kvůli zajištění příjezdu stavební techniky k dočasnému záboru několika parkovacích míst.