Kopřivnice (jfk) – Ženy jsou dnes už nedílnou součástí FBC Vikings Kopřivnice. Také letos budou působit ve II. lize, do které vykročily 16. září v Bílovci. Ze dvou zápasů jim tam lépe vyšel ten proti týmu FBC O.C.E.L.O.T. Ostrava, který porazily 7:0, naopak Rožnovu podlehly v poměru 2:3.
V letní přípravě, která probíhala v červenci a srpnu, trénovala děvčata dvakrát týdně s tím, že do tréninků byly zařazeny výběhy do okolních kopců, tréninky zaměřené na rychlost a sílu, herní tréninky v hale ale třeba i beachvolejbal jako doplňkový sport. Kádr pro novou sezonu doznal několika změn. Opustila jej jedna z nejlepších střelkyň Veronika Vývodová, která odešla na hostování do juniorského celku Vítkovic. Kromě ní se v týmu z dosavadních hráček nebude objevovat ani Alena Štěpánová a Markéta Lípová. Naopak družstvo čítá čtyři nové tváře, Lucii Vlčkovou a Veroniku Kašubovou, které jsou ještě juniorského věku, a Lucii Podhráskou s Dominikou Hejlovou. Navíc Tomáše Sladkovského na trenérské pozici doplnil René Klemens.
Vzhledem k absenci Veroniky Vývodové budou Vikings hodně spoléhat na branky z hole další ostrostřelkyně Adély Prašivkové. Doplnit by ji mohly Kateřina Podhráská a Iva Gilarová. „Chceme sázet především na kolektivní hru, v níž se o branky podělí větší část týmu, a také na využívání přesilovek,“ říká kapitánka Petra Milichová. V brance bude družstvu krýt záda dvojice brankářek Jana Harazimová – Gabriela Štěpánová.
Za favorita soutěže považují kopřivnická děvčata Rožnov p. R., samy doufají v medailovou pozici. V soutěži je kromě starých známých soků čekají dva noví, O.C.E.L.O.T. Ostrava a Havířov.
Velice pozitivním krokem pro kopřivnický ženský tým je vznik žákovského a dorosteneckého družstva. „Doufáme, že díky tomu budeme mít kvalitní nástupkyně, abychom byly konkurenceschopné. Stávající družstvo totiž až na malé změny funguje již téměř pět let a bude třeba nahradit hráčky, které z rodinných, pracovních či jiných důvodů budou končit,“ dodává Milichová.
Doma se ženy Kopřivnice v nové sezoně poprvé představí v sobotu 29. září, kdy hostí Horní Suchou (10.15 hod.) a Havířov (12.00 hod.).