Kopřivnice (dam) – Od září se změní ceník služeb krytého bazénu v Kopřivnici. Běžného individuálního návštěvníka bazénu se radou schválené změny cen takřka nedotknou. V tomto ohledu ušetří pouze děti navštěvující saunu. Nový ceník totiž zavádí 40 Kč za hodinu saunování dětí do 15 let, doposud přitom platili stejně jako senioři a studenti o dvacet korun více.
Hlavním důvodem stanovení nového ceníku byly ovšem ceny za pronájem bazénu pro výuku plavání předškolních dětí a žáků základních škol. O situaci, kdy soukromá společnost Vodní sporty Relax, zajištující výuku plavání na zdejším bazénu, platila za hodinu využívání bazénu 450 Kč místo 1 650 korun uvedených v oficiálním ceníku, se mluvilo i na minulém jednání zastupitelů. „O této nesrovnalosti jsem se dozvěděl na základě kontrolní zprávy a situace, která vznikla před deseti lety údajně s požehnáním tehdejšího vedení města, se ihned začala řešit,“ uvedl místostarosta Lumír Pospěch.
Jakékoliv individuální zvýhodnění nebude od začátku nového školního roku existovat, radní ale rozhodli zachovat zvýhodněné plavání škol a školek a do ceníku zahrnuli 50% slevu z ceny pro pronájem bazénu platnou v dopoledních hodinách v pracovních dnech. Pronájem plaveckého bazénu včetně vířivky a páry bude v tuto dobu dostupný za 960 Kč a dětský bazén za 200 Kč za hodinu. I to ale bude znamenat bezmála stoprocentní růst oproti cenám, které jsou firmě provozující školní plavecké kurzy účtovány doposud.