- V celoměstském hlasování získala největší podporu úprava prostranství u Hrušky (15.9.2023)
Kopřivnice (hod) – Už jsou známy výsledky ankety, která byla určena především pro obyvatele sídliště Sever. Ti mohli v elektronickém hlasování v průběhu letních prázdnin vybrat jednu ze tří lokalit a svým hlasem určit, kterou z nich by město mělo nechat revitalizovat.
Do lavic usedlo 253 prvňáčků a 37 dětí v přípravných třídách (15.9.2023)Kopřivnice (hod) – V minulém týdnu do osmi základních škol v Kopřivnici i místních částech nastoupilo celkem 253 žáků prvních tříd a dalších 37 dětí do přípravných tříd. To je v porovnání s loňským rokem o 17 prvňáčků víc a v přípravkách přibylo 23 dětí. Nicméně dle stavu, avizovaného u zápisů, do škol z různých důvodů nepřišlo sedm dětí.
- Stavební rozšíření školy v Mniší bude problematické (15.9.2023)
Mniší (dam) – Kapacita Základní školy v Mniší naráží na své limity. Najít řešení tohoto problému nebude podle místostarosty Davida Monsporta, zodpovědného za oblast školství, snadné, rychlé ani levné.
Starosta vítal nové občánky (15.9.2023)Kopřivnice (hod) – Před týdnem se po prázdninové pauze vítali noví občánci města. Starosta Adam Hanus během čtyř slavnostních obřadů v Ringhofferově vile přivítal 13 holčiček a 17 chlapců. Všechny vítané děti dostaly od města dárek, perníčky a pamětní list, rodiče se podepsali do pamětní knihy a poté převzali gratulace a květiny.
- Oprava hřbitova v Lubině se do poutě nestihne (15.9.2023)
Lubina (hod) – Oprava hřbitovní zdi v Lubině se protáhne zhruba o tři týdny, hotova tak nebude do termínu konání svatováclavské poutě, jak bylo původně přislíbeno. Důvodem jsou nejen vícepráce, deštivé počasí, ale i další okolnosti.
- Nového povrchu se dočkají komunikace i hřiště (15.9.2023)
Kopřivnice (hod) – Kopřivnická radnice připravuje opravy silně poškozených povrchů komunikací, chodníku i povrchu hřiště. Tento týden rada města schválila smlouvu s pražskou společností PORR, a. s., která podala nejvýhodnější nabídku.
- Hrobka Raškovy rodiny se dočkala péče restaurátorů (15.9.2023)
Kopřivnice (dam) – Novogotická hrobka rodiny Rašků na kopřivnickém starém hřbitově se dočkala restaurátorské péče.
- Příští týden se sejde zastupitelstvo (15.9.2023)
Kopřivnice (dam) – Za týden ve čtvrtek 21. září se uskuteční první zasedání zastupitelstva po letních prázdninách.
Senioři si tentokrát prohlédli likérku i čokoládovnu (15.9.2023)Kopřivnice (hod) – Před týdnem ve středu 6. září absolvovalo 55 seniorů zájezd do Vizovic a Luhačovic, který pro ně připravil odbor sociálních věcí kopřivnické radnice v rámci projektu Aktivní senior.
- Strážníci poskytli ve Štramberku první pomoc muži (15.9.2023)
Štramberk (hod) – Městští strážníci pomohli muži, jenž byl v ohrožení života.
Loučení s létem (15.9.2023)